0(212) 219 19 30 info@neayasam.com

Ses Çanakları Seansları

Peter Hess Ses Masajı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Fizik Teknoloji Mühendisi olan Alman Peter Hess 1984 yılından itibaren Nepal, Tibet ve Hindistan’da yapmış olduğu gezilerde ses çanakları ile tanıştı. Uzun süre bu seslerin insanlar üzerindeki etkilerini araştırdı, deneyler yaptı ve “Peter Hess Ses Masajı” yöntemini geliştirdi.

Peter Hess Institut (PHI) yaklaşık 30 yıldır, Almanya’nın birçok kentinde faaliyet göstermektedir Ayrıca Almanya’nın dışında da 22 Peter Hess Akademisi mevcuttur. Bu enstitülerde ve akademilerde uygulamalar ve eğitimler verilmektedir. Eğitim alan kişilerin sayısı 15.000 ‘i geçmiştir. Nörobiyoloji, pedagoji, psikoloji ve diğer bilim dallarında yapılan araştırmalarla beraber eğitimler sürekli yeni bilgilerle donanır.

Verilen eğitimlerde, seslerin etkileri ve uygulamalarda edinilen tecrübeler aktarılırken danışanlarla yapılan titiz çalışmalar ve sorumluluk bilincinin önemi vurgulanır. Çok sıkı ve titiz bir eğitimden geçmiş olan kişiler, profesyonel olarak uygulama yapmaya hak kazanırlar.

Ses Masajı fizikterapide kullanılan klasik anlamdaki masaj değildir. Ses çanaklarının kişinin giyinik bedeninin belli yerlerine konulup, çanaklara nazikçe vurulması sonucunda, ses çanaklarından çıkan titreşimlerin bedene yayılması temeline dayanır.

Ses çanağının titreşimleri dalga dalga önce deri yüzeyinde, sonra dokularda, sonra organlarda, kemiklerde yayılır. Bazı hassas kişiler bu titreşimleri ayak tabanlarından saç diplerine kadar hissedebilirler.

Bu yöntem dünyanın doğusundaki binlerce yıllık deneyim ve bilgilerden yola çıkılarak geliştirilmiş bir batı yöntemidir, aynı zamanda bütünsel bir gevşeme sağlar.

 

Ses Masajının Etkileri:

• Beden Zihin Ruh dengesini sağlar

• Derin gevşeme sağlar

• Kişinin Özgüven duygusunu güçlendirir

• Sağlığa katkıda bulunur. Dengeler, yeniler, zindelik verir

• Kişinin bedenini algılamasını onunla barışık olmasını sağlar

• Yaratıcılığı ve Motivasyonu arttırır