0(212) 219 19 30 info@neayasam.com

Hümeyra Öztepe

Humeyra_Oztepe_Azak

Hümeyra Öztepe, 1977 Bremen Almanya doğumlu olup, Üniversite Eğtimini Freie Universität Berlin (FU Berlin) Yabancı Dil Öğretmeni olarak tamamlamıştır. Pedagojik Formasyonunu aldıktan sonra İş Hayatına Sosyal içerikli Projelerde farklı etnik kökenli gençlerin adaptasyon süreçlerindeki çalışmalarda bulunmuştur. Bu sürede “ Koçluk” la tanışıp bu konuda kendini geliştirmek üzere 2 Yıl süren SGD Enstitü Dr. Björn Migge ‘de kapsamlı “Psikolojik Danışmanlık ve Koçluk” Eğitimini alarak kendini Koçluk konusunda Uzmanlaştırmıştır.
2006 yılında İstanbul’a geldikten sonra önce Özel Eğitim Kurumlarında Öğretmenlik ve Danışman olarak daha sonra ise serbest çevirmen olarak BMW, Tchibo, Renault, WTE gibi firmaların projelerini tercüme ederek görev almıştır. Öztepe , 2009 yılında Türkiye nin ilk Koçlarını yetiştiren eğitim kurumu olan FA Coach Academy ‘de Uluslararası Üst Düzey Koçluk, Kurumsal ve Yönetici Koçluğu, İlişkiler Koçluğu, Eğitimcinin Eğitimi, Sunum Teknikleri eğitimlerini tamamlayarak Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından ACSTH statüsünde onaylanmış koçluk Sertifikalarını almıştır.
Akademide Asistanlık süresini bitirdikten sonra Profesyonel Eğitmen ve Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmıştır.Bu süreçte onlarca kişiye Koçluk mesleğini edinmelerinde ve bu konuda uzmanlaşmalarında Süpervizörlük yapmıştır. Akademi bünyesinde kendi deneyimlerinden yola çıkarak hazırladığı Öğrenci Koçluğu Uzmanlık Eğitimini vermiştir. 2013 den itibaren Eğitim ve Danışmanlık Şirketlerinde çözüm ortağı olarak Profesyonel Eğitmenlik ve Koçluk yapmaktadır. Almanya başta olmak üzere, diğer ülkelerin Koçluk ve Eğitim sistemleri üzerinde de araştırmalarına devam eden Öztepe , Almanya ve Türkiye’de katıldığı konferanslarda konuşmacı olmuş ve Koçlukla ilgili uygulamalarını meslektaşları ile paylaşmıştır.
Hayatı boyunca sürekli potansiyele güvenerek görev ve sorumluluk alan Hümeyra Öztepe , insanların potansiyelini performansa çevirebilmeleri için öğrenmeyi ve sürekli gelişimi ilke edinmelerine önderlik ederek bu misyonunu taşımıştır. Öğrenilenlerinin bilgi deposunda tutulmayarak uygulamaya geçirildikten sonra ona sahiplenmenin, bireye huzurlu başarı getirdiğine inanmakta, kendi insanların hayatına dokunmaya, onları yaşamsal ve başarı seviyelerine bir adım öteye taşımalarını sağlamaya adayarak mesleğini sürdürmektedir.